Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Успішно завершилася ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція на Черкащині

ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція Яготинський БДЮТ

Історія і культурна спадщина України знову стали об’єктом пильної уваги під час ІХ Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції, що відбулася на Черкащині.

За два дні, 28 та 29 березня, юні дослідники разом з провідними науковцями з усієї країни працювали над розкриттям історичних фактів та подій, які вплинули на формування української державності.

Ця подія стала важливим кроком у розвитку національної науки та культури.

Учасники та їх дослідницькі роботи

Активними учасниками конференції стали гуртківці Яготинського БДЮТ.

Сав’юк Василь, вихованець гуртка “Літературне краєзнавство” (керівник Остапенко Наталія) презентував дослідницьку роботу на тему “Від гайдамацького Холодного Яру до звитяги 93-ої окремої механізованої бригади “Холодний Яр”.

Дарія Шевченко, вихованка гуртка “Основи учнівського самоврядування “Лідер” (керівник Ольга Ткаленко), представила пошукову роботу “Творчість Т.Г.Шевченка – це джерело національного духу і відродження української державності”.

Виступи обох учасників характеризувалися глибиною досліджень та актуальністю тем.

Вони представили історичні аспекти, які мають важливе значення для розвитку української ідентичності та національної самосвідомості.

Урочисте відкриття та пленарне засідання

Урочисте відкриття та пленарне засідання конференції відбулися у присутності провідних науковців Черкащини, серед яких були Олександр Шамрай, Валерій Данилевський, Валентин Лазуренко, Олександр Спрягайло, Дмитро Омельченко, Вадим Овчаренко, Віталій Масненко, Лариса Синявська та Ігор Кривошея.

Під час цих заходів учасники обговорили важливі аспекти історії та культурного розвитку України, обмінялися досвідом та зробили висновки, які будуть корисними для подальших наукових досліджень та розвитку української історіографії.

Участь та результати

У конференції взяли участь дослідники та пошуковці з 23 областей України та 14 територіальних громад Черкащини.

Загалом, було представлено близько 200 учасників, які представили 108 пошуково-дослідницьких робіт.

Учасники активно працювали протягом двох днів у 4 секціях, спільно з науковцями від Навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Черкаського державного технологічного університету (ЧДТУ).

На завершення

ІХ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція “Державотворчі процеси в Україні: через віки в ХХІ століття” на Черкащині стала важливим форумом для обміну думками та вивченням спадщини своєї країни.

Участь молоді дослідників в цій події свідчить про активний інтерес до історії та бажання сприяти розвитку української науки.

Їх виступи виявилися яскравими прикладами творчого підходу до дослідження та висвітлення ключових аспектів державотворення.

На цьому форумі було зроблено важливі висновки, які будуть корисними для подальших наукових досліджень та розвитку української історіографії.

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *