Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Виготовлення сувенірів

Виготовлення сувенірів, гурток Яготинського БДЮТ

Керівник: Цибуля Олена Михайлівна

Метою програми гуртка є формування компетентностей особистості у процесі технічної творчості.

Заняття в гуртку допомагає дітям розумно й цікаво проводити свій вільний час, пробуджує допитливість та любов до знань.

Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:

  • Пізнавальної: ознайомлення з основами технічної творчості, декоративно-вжиткового мистецтва, моделювання й конструювання; оволодіння поняттями, завданнями на кмітливість про матеріали й інструменти;
  • Практичної: формування вмінь і навичок роботи з різними матеріалами й інструментами;
  • Творчої: формування творчої особистості, її художнього смаку, пізнавального інтересу, фізичного розвитку, виховання поваги до звичаїв та традицій українського народу.

Початковий рівень: заняття проводиться два рази на тиждеь по 2 год., 144 год на рік.

Новорічна листівка

Осінні фантазії

Розробка заняття гуртка

Тема: у зимовому лісі (аплікація).

Мета: продовжувати вправляти дітей в умінні передавати красу зимової природи в аплікації. Складати композицію зимового пейзажу за текстом вірша. Навчати вирізати елементи аплікації з паперу складеного навпіл за діагоналлю. Розвивати уяву дітей, творчість, фантазію. Виховувати любов до природи, охайність в роботі, бажання творити, естетичні почуття.

Попередня робота: спостереження за зимовими явищами в природі, читання художніх творів.

Матеріал: ілюстрації зимових пейзажів, вірш, картон чорного кольору, паперові трафарети, смужки паперу білого кольору, ножиці, клей, пензлі для клею,серветки.

Хід заняття: Загадати загадку про зиму. Хто вночі у лісі, полі побілив усе довкола?

Організаційний момент

Хто смереку і ялину

Вбрав у сніжну кожушину? (Зима)

Психогімнастика «Зимові дерева»

Вчитель.

Прийшла зимонька-зима.

Одягла у теплі, сріблясті шуби дерева.

Тепло і затишно деревам під білою пухнатою ковдрою.

Приколисала їх зима. Солодко спиться їм.

Тільки вітер – пустунець інколи налетить.

Захитаються дерева і трішечки поскидають своє красиве вбрання.

Але зима хороша господиня – знову притрушує їх сріблястим сніжком.

Мріють у зимових снах про весну, літо красиві дерева.

Вчитель.

Ви любите зиму?

Яка зима?

Якого кольору?

Що приносить з собою зима?

Мотивація

Хочете завітати до зимового лісу?

Закриємо очі, зробимо крок… (виставити ілюстрації з зимовими пейзажами).

І ми вже в зимовому лісі.

Прочитати вірш В. Скоморовського “Навкруги казкові шати”. Навкруги казкові шати – Сиве плетиво гілок.

Спробуй зразу відгадати, Де тут в’яз, а де дубок.

Де калина, де шипшина, де черешенька мала?

Все зима запорошила, запушила, замела.

Сидять над озером ялинки, як сестрички в сповитку, біла віхола хустинки Їм зіткала нашвидку.

І березка – мов лілея – в платі з ніжних пелюсток.

Замість бантика у неї – з клена зірваний листок.

Вчитель.

У зими багато роботи.

А ви хочете допомогти зимі “одягнути” дерева та будинки в ошатні шати?

Ось подивіться як можна “одягнути” дерево та хатинку взимку.

Розгляд зразка

Вчитель. Який час доби зображено на аплікаціі ? (Ніч). А чим прикрашена крона дерева? ( Сніжком із вати).

Хід роботи

Вчитель. Для роботи нам потрібно підготовлені шаблони, за якими ми будемо вирізати з білого паперу елементи для створення зимової аплікації .

Беремо папір, обводимо олівцем надані трафарети, потім вирізаємо їх ножицями, відрізаємо намальовані частинки і розкладаємо нашу аплікацію на чорному картоні.

Із вирізаних смужок будемо клеїти лісову хатинку, змащуємо їх клеєм і наклеюємо.

Вирізаємо та наклаюємо дерево, а з кружечків – сніговика. Сніжинки будемо клеїти із маленьких шматочків вати, тому що вона дуже схожа на пухнастий сніг.

Закріпити з дітьми поетапність роботи.

Нагадати правила безпеки з ножицями (коли ріжуть папір, не відволікаються, дивляться на свою роботу; коли ножицями не працюють, то вони повинні бути закриті).

Пальчикова гімнастика

Білий, білий сніг ( згинання і розгинання пальців)

Заміта стежинки, ( плавне колихання долонь вліво-вправо)

Цілий день, цілий день ( розгинання по черзі пальців)

Падають сніжинки (згинання і розгинання пальців)

Самостійна робота дітей

Вчитель надає дітям індивідуальну допомогу при малюванні деталей, які будуть вирізатися та у правильності розміщення елементів аплікації на картоні.

Діти працюють під музичний супровід.

Підсумок

Запропонувати дітям викласти свої роботи в ряд.

Вихователь. Подивіться, який чудовий та чарівний ліс в ночі.

Ось ми і створили чудову аплікацію “У зимовому лісі”.

Дерево – вкрите снігом, щоб йому було тепло та не сумно чекати весни!

Лсова хатинка зачаровує своєю красою, а сніговик стоїть на сторожі. А які матеріали нам в цьому допомогли?

Так, використання вати принесла вашим роботам казковості.

Чи була ця стаття корисною?

Схожі статті