Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Призери обласного етапу Всеукраїнського конкурсу “День зустрічі птахів” 2024

День зустрічі птахів Яготинський БДЮТ

В Україні щорічно відбувається заочний Всеукраїнський конкурс під назвою “День зустрічі птахів”, який організовує Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Цей конкурс є важливим заходом, спрямованим на заохочення зацікавленості учнівської молоді у приваблюванні та охороні перелітних птахів.

Значення та мета конкурсу

Головна мета конкурсу полягає в актуалізації інтересу учнівської молоді до питань охорони природи, збільшення усвідомлення її важливості та привернення уваги до захисту перелітних птахів.

Це сприяє розвитку гуманного ставлення до природи, вихованню відповідальності за довкілля та формуванню активної життєвої позиції учасників конкурсу.

Організатори та учасники конкурсу

Організаторами заочного Всеукраїнського конкурсу “День зустрічі птахів” є Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, який діє при Міністерстві освіти і науки України.

Центр проводить цей конкурс з 2013 року з метою привернення уваги учнівської молоді до охорони перелітних птахів.

Учасниками конкурсу є учні та вихованці 1-11 класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти.

Крім того, до участі у конкурсі також запрошені педагоги, які можуть представити свої розробки та методичні рекомендації щодо проведення свят або занять, присвячених птахам.

Опис конкурсу

Обгрунтування необхідності проведення конкурсу

Обгрунтування проведення конкурсу “День зустрічі птахів” базується на важливості залучення учнівської молоді до охорони та приваблювання перелітних птахів.

Це сприяє підвищенню уваги до екологічних проблем, формує відповідальне ставлення до природи та розвиває активну громадянську позицію серед молоді.

Конкурс також стимулює інтерес вихованців до вивчення природи, розширює їх знання про перелітних птахів та їх значення у природному середовищі.

Він сприяє розвитку творчих здібностей та активної участі здобувачів освіти у заходах з охорони природи.

Цілі та завдання конкурсу

Цілі конкурсу “День зустрічі птахів” полягають у привертанні уваги здобувачів освіти до проблем охорони та приваблювання перелітних птахів.

Конкурс спрямований на збільшення чисельності та видового різноманіття цих птахів.

Завдання конкурсу включають ознайомлення учасників з різноманіттям перелітних птахів рідного краю, розвиток гуманного ставлення до них, а також залучення до практичних дій з охорони та приваблювання птахів.

Учасники також мають створювати свої роботи, що сприяють формуванню відповідального ставлення до природи та активної життєвої позиції.

Види та форми участі

Учасники конкурсу можуть брати участь як індивідуально, так і у колективі, що включає весь клас або групу вихованців.

Вони можуть представляти свої роботи у різних формах, таких як створення конспектів занять, розробка методичних рекомендацій, а також підготовка сценаріїв та проведення свят або конкурсів, пов’язаних з птахами та їх охороною.

Призери

Призерами обласного етапу конкурсу “День зустрічі птахів” у 2024 році стали два педагоги Яготинського БДЮТ:

  1. Автор, керівник гуртка Тищенко Лариса Володимирівна зайняла ІІІ місце за роботу “Конспекти занять для дітей “Як ми допомагали птахам взимку”;
  2. Автор, керівник гуртка Шимчук Олена Анатоліївна зайняла ІІІ місце за роботу “Конспект заняття “Зимуючі птахи”.

Висновки

Участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу “День зустрічі птахів” виявилася результативною для Яготинського БДЮТ.

Роботи педагогів закладу “Конспект заняття “Зимуючі птахи” та “Конспекти занять для дітей “Як ми допомагали птахам взимку” сприяють розвитку розуміння важливості охорони природи та відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *