Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Відбулося засідання секції “Тарас Шевченко і Київщина” обласної краєзнавчої конференції

Тарас Шевченко Яготинський БДЮТ

7 березня 2024 року Департаментом освіти і науки Київської обласної державної (військової) адміністрації та Комунальним закладом Київської обласної ради “Центр творчості дітей та юнацтва Київщини” проведено щорічну обласну краєзнавчу конференцію учнівської молоді “Київщина – мій заповітний край”.

Захід проводився з метою відзначення 210-ї річниці від Дня народження Т.Г. Шевченка, національно-патріотичного виховання учнівської молоді та розвитку інтересу дітей  до  краєзнавства та  науково-дослідницької  діяльності.

Учасниками конференції стали освітяни, учні та вихованці закладів загальної середньої, позашкільної  освіти  Київщини.

Загалом до конференції приєдналося 18 онлайн-аудиторій.

На секції “Тарас Шевченко і Київщина” учасники презентували цікаві факти життя та творчості Т.Г. Шевченка, його роль в історії, культурі, науці, освіті України та світу, його вплив на розвиток громадянського суспільства та державотворчих процесів в Україні, формування національно-патріотичної свідомості українців тощо. Учасники розповідали про віхи життя і творчості Т.Г. Шевченка як письменника, художника, науковця, громадського діяча тощо.

Результати своєї пошукової роботи презентували 8 здобувачів освіти із закладів освіти 5 громад області.

Із них 4 юних дослідників Яготинської ОТГ.

Серед них:

  1. Дарина Мусіяка, гурток “Літературне краєзнавство” Яготинського БДЮТ. Вона представила роботу “Пам’ятники молодому Тарасу Шевченку” (керівник Наталія Остапенко);
  2. Яна Стецько, гурток “Літературне краєзнавство” Яготинського БДЮТ, запропонувала дослідження “Перебування Тараса Шевченка у Яготині 1843 року, в родині Рєпніних”(керівник Наталія Остапенко);
  3. Олександра Корольова, здобувач освіти 9 класу Супоївської гімназії, презентувала роботу “Шевченко і Київщина: життєві паралелі українського генія” (керівник Вікторія Тищенко);
  4. Дарія Шевченко, здобувач освіти 10 класу Яготинського ліцею № 1, ділилася своїми дослідженнями “Пісні та вірші Тараса Григоровича Шевченка”, (керівник Ольга Ткаленко).

Висновок

Яготинці на обласній краєзнавчій конференції “Київщина – мій заповітний край” на секції “Тарас Шевченко і Київщина” продемонструвала високий рівень підготовки та ентузіазму.

Їхні роботи були поєднанням дослідництва та творчого підходу до представлення інформації.

Поки немає коментарів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *